Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Co nowego...? COMPLETE OMEGA JUNIOR 0
Co nowego...? COMPLETE OMEGA JUNIOR

CO NOWEGO…?
REWOLUCYJNA OMEGA 3.6.9 DLA DZIECI 

W dzisiejszych czasach coraz więcej z nas boryka się z różnego typu zaburzeniami neurologicznym. Coraz powszechniejsza jest depresja, zaburzenia lękowe, jesteśmy nerwowi i bardzo podatni na stres. Bardzo przykrym jest to, że wiele chorób neurologicznych dotyka także nasze dzieci. Poradnie psychologiczno-pedagogiczne powstają jak grzyby po deszczu, a i tak ciągle jest zbyt mało tych placówek i specjalistów. Choroby psychiczne i neurologiczne, obok chorób serca i układu krążenia oraz różnych odmian raka są największą bolączką naszych czasów. Okazuje się, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest nasza nieprawidłowa dieta, a w szczególności to, że jest bardzo uboga w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (głównie EPA i DHA). Większość z nas spotkała się już tymi pojęciami, ale niestety nadal często pokutuje przekonanie, że kwasy Omega-3 i tran stosujemy tylko na odporność.Tymczasem niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) Omega-3, czyli głównie EPA i DHA pełnią szereg funkcji w naszym organizmie. Można śmiało powiedzieć, że człowiek nie jest w stanie normalnie żyć i rozwijać się, jeśli nie dostarcza ich w swojej diecie. DHA i EPA stanowią jeden z podstawowych budulców naszego układu nerwowego, gdzie DHA jest jednym z głównych składników z których zbudowany jest nasz mózg, sa EPA odpowiada za prawidłową pracę naszego serca i układu krążenia. Od wielu lat prowadzone są badania potwierdzające kluczową rolę kwasów Omega-3 w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu i zachowaniu u dzieci. Wyraźnie widać pozytywny wpływ suplementacji NNKT na zmiany zachowania u dzieci agresywnych, nadpobudliwych, niestabilnych emocjonalnie, z dyskalkulią i dysleksją. Inne badania kliniczne wskazują z kolei na związek niedoborów NNKT i autyzmu. Okazuje się, że zbyt małe ilości dostarczanego DHA i EPA mogą skutkować zaburzeniami metabolicznymi, co w konsekwencji może prowadzić do autyzmu.

Nasz nowy produkt – Complete Omega Junior jest pierwszym w Polsce, przebadanym klinicznie preparatem z udowodnionym pozytywnym działaniem w terapii autyzmu i zespołu Aspergera. Zawiera odpowiednio dobrane ilości kwasów Omega-3 (EPA i DHA), Omega-6 (GLA) oraz Omega-9 (OA) w najlepiej przyswajalnej dla nas formie trójglicerydowej. Kwasy Omega-3 stanowią budulec dla neuronów oraz poprawiają przepływ informacji między nimi. GLA i OA wspomagają proces transportu tlenu w mózgu oraz działają ochronnie w stanach przemęczenia umysłowego, czy silnego stresu. Complete Omega Junior poprawia pamięć i koncentrację, chroni mózg dziecka przed przemęczeniem i szkodliwym działaniem stresu. U dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera powoduje zwiększenie zdolności uczenia się, poprawę interakcji socjalnych, rozpoznawania języka niewerbalnego, zdolności lingwistycznych, czy chęci do zabawy z innymi dziećmi Pamiętajmy o tym, że oprócz zbilansowanej diety bogatej w składniki odżywcze powinniśmy zadbać o dodatkowe wsparcie dla naszych pociech już od najmłodszych lat. Nasza dieta niestety nie jest tak bogata w ryby morskie jak np. w Skandynawii, dlatego naszym obowiązkiem jest to byśmy dodatkowo dostarczali naszym dzieciom niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych w postaci suplementacji, aby mogły prawidłowo rosnąć, uczyć się i rozwijać.

 

 

 

Suliteanu Marlene. Functional and Nutrition Interventions with Foster-Adopt Children Using the HANDLE Approach: An Outcome Study, OTR/L, Vista, CA 2006
Brigandi SA, Shao H, Qian SY, et. Al. Autistic children exhibit decreased levels of essential fatty acids in red blood cells. Int J Mol Sci. 2015 May 4; 16 (5): 10061-76
Patrick L, Salik R. The Effect of Essential Fatty Acid Supplementation on Language Development and Learning Skills In Autism and Aspergers Syndrome. 2005. Tucson Medical Center, Tucson, AZ.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl